KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12487232
nr 1248 7232
Eric Elfwén
(1921-2008), Sverige
Oljemålning, "Mendrizio, Tessin Schweiz". Motiv med by. Olja på pannå, signerad, 28x30 cm
Eric Elfwén, född 1921 i Stockholm, död 2008, svensk skulptör, målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 april 2019
kl 18:11:06
10/4 19:28:00
Eric Elfwén
Läs mer om Eric Elfwén